مرکزی شهرستان گرمی مغان، 7 كیلومتری جنوب شرق شهر گرمی و 2 كیلومتری شمال روستای اینی مركز دهستان، در 48 درجه و 8 دقیقه طول شرقی و39 درجه وصفردقیقه عرض شمالی بین روستاهای ایزمارا، قنبرلو، اینی، بییره و شاوون واقع است.

وجه تسمیه: برخی معتقدند كه نام این روستا شاید بخاطر وفور باغات گردو باشد، ضمنا در برخی نقشه های قدیمی نام روستا بصورت غزلو نوشته شده است. ساکنان امروزی آن از طایفه سادات خلیفه‌لو بوده و نسب شان به امام سجاد (ع) می رسد.

جاذبه‌های گردشگری: قوزلو بخاطر داشتن پيشينه کهن تاریخی و مناظر بدیع طبیعی از نقاط گردشگری بوده و بدلیل تنوع و تعدد جاذبه ها قابليت جذب مسافر از اقصی نقاط کشور را دارد. از جاذبه‌های مهم گردشگری روستا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) شوله‌لردره‌سی: شوله‌لر دره‌سی (دره‌آبشارها) در شرق روستا واقع شده و بطول حدود 3 کیلومتر از آبشار تات بولاغی در حد فاصل اینی و قوزلو شروع و تا حوالی شاوون ادامه می یابد.  این دره با داشتن 32 آبشار بزرگ و کوچک از نقاط بی بدیل گردشگری مغان، آذربايجان و حتی ايران محسوب می‌شود. از  آبشارهای مهم و دیدنی آن، می‌توان؛ سولدوز اوچن با ارتفاع 25 متر، جوما‌شوله سی با ارتفاع 22 متر، قیزیل‌قایا‌شوله‌سی با ارتفاع 18 متر، شورران شوله با ارتفاع 14 متر، گئن دره شوله سی با ارتفاع 13 متر و... را نام برد.

2) درختان کهنسال و دیرزیست: روستای قوزلو دارای چندین درخت كهنسال و دیر زیست گردو و توت می‌باشد كه قدمت برخی از آنها از جمله درخت گردوی معروف به فندق دست كم به 700 سال می‌رسد.

3) بافت روستا: روستای قوزلو به دلیل ويژگيهای توپوگرافی خاص خود (قرار گرفتن مابین ارتفاعات) و داشتن باغات فراوان گردو، سیب، آلو، آلبالو، آلوچه و توت و نمای ايواندار خانه ها بصورت روستا باغ طراحی شده و خانه ها در داخل باغ قرار گرفته اند. این روستا با داشتن حدود 25 هکتار باغ گردو از نظر كیفیت و كمیت تولید گردو، مقام شایسته‌ای در سطح منطقه دارد.

4) گیاهان دارویی: روستای قوزلو یكی از محلهای مهم رویش انواع گیاهان دارویی است. از جمله این گیاهان می‌توان بویمه‌در‌ن، سومورخان (گل‌گاوزبان)، بابا‌نی (بابونه)، ایستی‌اوت، آیبه، كهلیك‌اوتو، جینجیلیق، همه‌كوجو، جیگیرتیكان، نانه، قویون‌قولاغی، گیلدیك، بویورتیكان(تمشك)،ساققیزچوپو(کاسنی) و…را نام برد.

5) پيشينه تاریخی: قوزلو دارای غار، پناهگاه و اشکفت های سنگی است که قدمت استقرار انسان در آنها به دوران پالئولتیک (حدود 300 ـ400 هزار سال پيش) می رسد. تاریخ کهن آن بعد از غارنشینی نیز تداوم یافته و آثاری از دوران مس سنگی، مفرغ، آهن، اشکانی و دوره اسلامی دارد. قلعه زيبای قيزيل قاياقالاسی، سنگ قبرهای منقوش دوره ايلخانی تا صفوی، برج مقبره ای ارب سنگری، غار کوهوللی داش و آغداش، تپه باستانی گيرده تپه داش بولاق، خانه و مزار ميرسادات خان قهرمان مبارزه با استعمار کمونيسم و ديگر مشاهير روستا از جمله آثار برجای مانده تاريخ پرفراز و نشيب قوزلو می باشد.

6) سوغاتی‌ها: رونق دامداری، كشاورزی، باغداری، زنبورداری و صنایع دستی سبب شده که لبنیات، گردو، توت، آلو، گوجه سبز، به، آلبالو، سیب، عسل‌طبیعی و صنایع دستی از سوغاتی‌های مهم روستا باشد.